12 червня 2011 року Церква ХВЄ м. Івано-Франківська згадувала зішестя Духа Святого.
Розпочав святкове богослужіння старший пастор церкви єпископ Юрій Веремій. Він зауважив, що в цей день на Прикарпатті люди традиційно вітаються "Христос посеред нас" і привітав присутніх зі святом народження Церкви.
Першу проповідь до молитви подяки виголосив диякон Василь Дерун, який згадав про працю Духа Святого у своєму житті. "Я пам'ятаю день, коли вперше прийшов в дім молитви. Стоячи позаду, я відчув серцем дотик Божої любові - це була праця Духа Святого", - сказав служитель.
Цього недільного ранку також проповідували диякони Володимир Гаврищук, Петро Вернигора, Василь Попудник та пресвітер Олег Карпюк, і у всіх головною темою була особа Духа Святого та Його праця на землі.
Диякон Микола Стафіїв представив наступних учасників зібрання - християн з обмеженими слуховими можливостями. У їхньому виконанні - мовою жестів - прозвучала пісня.
Співом також служили центральний хор церкви, молодіжна співоча група, а також гурт "Вибирай сьогодні". Християнську поезію прочитала сестра Ірина Крот.
Заключну проповідь виголосив єпископ Юрій Веремій. "Праця Духа Святого сьогодні є дуже важлива для всіх нас, - сказав старший служитель. - Саме Він спонукає людей до покаяння, оголошує нам правду Божу". Також проповідник застеріг, що не можна зводити всю працю Божого Духа тільки до духовних дарів та миттєвих переживань.
Довідка:
П'ятидесятниця - (грецьк. Pentekoste), одне з найбільших християнських свят, яке святкується на 50-й день від Великодня в пам'ять зішестя Святого Духа на апостолів і присвячене прославлянню Святої Трійці. Саме в 50-й день по Воскресінні Ісуса Христа, коли всі учні були зібрані в одній світлиці, раптом зробився шум, "ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони. І з'явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів". Апостоли сповнилися Духа Святого і стали говорити різними мовами (Дії 2:1-47). Зішестям Св. Духа на апостолів відкрилася довершуюча діяльність третьої особи Пресвятої Трійці, і вчення Ісуса Христа про Триєдиного Бога досягло довершеної ясності і повноти. Подія Зішестя Святого Духа на апостолів вважається початком Християнської Церкви.