Новини

Івано-франківський слід на Черкащині

Подружжя Валентина та Ольги Ковальських, а також пастор Іван Іванцюк та Михайло Соф’як проповідують жителям Канева.

Канів — один з районних центрів Черкаської області. Це невелике містечко з населенням близько 27 000 чоловік унікальне своєю історією і культурою.

Закладене ще при князі Ярославі Мудрому за 130 км від Києва, місто було житлом багатьох князів. Маючи стратегічно важливе розташування на перехресті торговельних шляхів, Канів ще з часів Київської Русі став важливим політичним, економічним та релігійним осередком. У XVI ст. Канів був своєрідною козацькою святинею. Літні запорожці, які вже не могли брати участь у походах і боях, селилися та доживати віку на Чернечій горі, неподалік Канівського монастиря. Розміщене в центрі України, місто постійно потрапляло у вогонь міжусобиць, повстань, міждержавних конфліктів. За свою майже 1000-літню історію воно неодноразово було спалене татарами та іншими ворогами. За ласий шматок боролися сусідні держави. Канів побував під владою і Польщі, і Литви, і Туреччини, і Російської імперії. Назва міста в українців також асоціюється з іменем Тараса Шевченка, чия могила знаходиться на Чернечій горі.

Сьогодні Канів — невелике сучасне місто. Тут знаходиться 6 загальноосвітніх шкіл, 8 дитячих садочків, дитячо-юнацька спортивна школа, 2 училища. В місті працює більше десятка промислових підприємств, а також Канівська ГЕС.

У таке незвичайне місто у серпні 2011 року прибули місіонери "Голосу надії" з метою донести канівчанам Євангелію Ісуса Христа. Зараз тут працює подружжя Валентина та Ольги Ковальських, а також місіонери Іван Іванцюк та Михайло Соф’як.

Багатостраждальний, рясно скроплений кров’ю і обпалений вогнем Канів, навіть назва якого перекладається з тюркської мови як "місто крові", має підготовлений грунт для посіву Божого Слова. Тут багато людей, які відкриті для Євангелії, про що свідчать уже перші пожаті колоски. Тому Каневу потрібні нові місіонери. Ви також можете приєднатися до цієї праці: підтримати місіонерів молитовно та матеріально. Адже тільки спільними зусиллями можна отримати добрий урожай.