Новини

Розпочато навчання за програмою "Засади віровчення Церкви ХВЄ України"

В неділю, 11 березня 2012 року, нашу церкву також відвідали друзі з Норвегії.

Розпочав зібрання єпископ Юрій Веремій. Співом цього ранку присутнім служив старший хор "Напоєний сад".

Після декількох пісень та молитви старший пастор церкви єпископ Юрій Веремій представив гостей з Норвегії - братів Свейна, Одвара та Сфере, який, до речі, вперше відвідав Україну.

Брати передали привіти від церкви "Кліппен" (м. Санднес) та залишили декілька думок для церкви.

Сестра Наталя Черевата заспівала пісню "Свої очі я звожу на гори", а диякон Василь Попудник прочитав семінар на тему "Триєдність Бога".

"Найскладнішим у вченні про Бога залишається питання про Його Триєдність, - сказав проповідник. - Однак, все-таки, попри певну незрозумілість це вчення цілком відповідає Священному Писанню".

Нашому розумінню не піддається факт, що Бог – це три Особи, але при цьому Він – не три Боги, а один. Однак не все, що не відповідає логіці, треба заперечувати. Так само не можна пояснити, як один Бог чує тисячі і мільйони людей в один і той самий момент. Або як один Святий Дух може перебувати в серцях сотень тисяч людей чи як Бог може бути всюдиприсутнім (Пс. 138:5-10).

Проповідник пояснив походження слова "Трійця" і розповів історичне його походження.

Найбільший аргумент – те, що нам відкриває Священне Писання: Бог – один, а не три боги, Він існує в трьох Особах: Отець, Син і Святий Дух. Те, що Отець, Син і Святий Дух – це Особи, підтверджують багато текстів зі Священного Писання, зокрема, Ів.17:2; Ів. 20:21;1 Ів. 2:1; Ів. 16:7; Ів. 14:26; Рим. 8:26.

Кожна Особа – це повною мірою Бог. Писання говорить про Отця, Сина і Святого Духа як про Особи, але водночас і Отця, і Сина, і Духа Святого воно називає Богом (Фил. 1:1; Рим. 9:5; Кол. 2:2-3; Євр. 1:8; Ів. 1:1,14; Мт. 28:19; Дії 5:4-5; Ів. 3:5; 1 Ів. 3:9).

Між Отцем, Сином і Духом Святим є відмінності, але це відмінності функціональні. Функції кожної з Осіб Бога при створенні були різними. Бог-Отець сказав слово, котре викликало світ до буття (Бут. 1:1.3; Мал. 2:10). Бог-Син, вічне Боже Слово, втілив це повеління (Ів. 1:3; Кол. 1:16). Святий Дух "ширяв" над поверхнею води (Бут. 1:2), можливо, підтримуючи або являючи безпосередню присутність Божу в Його творінні (Йов. 33:4; Пс. 32:6). Тому як Отця, так Сина і Святого Духа ми можемо назвати Творцем.

Так само і стосовно спасіння. Бог-Отець запланував спасіння і послав Сина у світ (Ів. 3:16; Гал. 4:4; Еф. 1:9-10). Син покорився Отцю і звершив відкуплення (Ів. 6:38; Євр. 10:5-7). Після вознесіння Отець і Син послали Святого Духа (Ів. 14:26; 15:26). І нині саме Святий Дух звершує місію спасіння через відродження та освячення людей (Ів. 3:5-8; Рим. 8:13; 15:16; 1 Петр. 1:2).

Заключну проповідь на тему "В чому твоя насолода?" виголосив пастор церкви "Добра новина" зі Стебника (Львівська область) Володимир Кузьмич. Він прочитав уривок із 1 Псалма: "Блажен муж, що за радою несправедливих не ходить, і не стоїть на дорозі грішних, і не сидить на сидінні злоріків, І він буде, як дерево, над водним потоком посаджене, що родить свій плід своєдчасно, і що листя не в'яне його, і все, що він чинить, щаститься йому! Не так ті безбожні, вони як полова, що вітер її розвіває! Ось тому то не встоять безбожні на суді, ані грішники у зборі праведних, дорогу бо праведних знає Господь, а дорога безбожних загине!та в Законі Господнім його насолода, і про Закон Його вдень та вночі він роздумує!".

"Чому люди відходять від Бога? - запитав присутніх проповідник. - Через дрібні речі: не виплатили зарплату, немає достатку та ін. В чому сьогодні наша насолода? Якщо твоя насолода в Ісусі, ти завжди будеш з Ним, не зважаючи на будь-які випробування".

Пісня старшого хору "Напоєний сад" "Настанови Ти нас"

Пісня старшого хору "Напоєний сад" "Шукаю мого Спаса"

Пісня Наталі Череватої "Свої очі я звожу на гори"

Звернення брата Свейна з Норвегії

Звернення братів Одвара та Сфере з Норвегії

Семінар на тему "Триєдність Бога" Василя Попудника

Проповідь пастора Володимира Кузьмича