8 березня на молодіжному зібранні в церкві ХВЄ м. Івано-Франківська був присутній старший пресвітер церкви єпископ Юрій Веремій.
Розпочав зустріч молитвою керівник молоді диякон Василь Дерун. Після того співом служила співоча молодіжна група з місцевої церкви Івано-Франківська.
А опісля Юрій Костянтинович відповідав на різноманітні питання, які поступали від молоді. Зустріч відбулася в теплій домашній атмосфері. Протягом вечора брат Юрій відповів на більше ніж 30 запитань. Ось деякі з них.
- Чи будь-який погляд на жінку є гріхом?
- Ні. Якщо ти дивишся на жінку як на Боже твориво – то ні. Однак, як тільки починаєш грішити в думках з нею – це гріх. В момент найважчого випробування подзвони комусь. Просто візьми телефон та поговори з другом про життя. Треба «тікати» від спокуси, а не залишатися на одинці.
- Чи можна віруючій молоді дружити з невіруючою?
- Потрібно жити в мирі зі всіма, якщо це залежить від нас. Але якщо віруючому вже стало цікавіше проводити час з невіруючими – це означає, що в цієї людини змінилися пріорітети в житті. Найкраще допомагати невіруючим, показувати життям, що ти християнин.
- Яке повинно бути відношення віруючого до 8 березня?
- Це день в році, який створив Бог. Якщо хтось використовує його, щоб погрішити, то ми – ні. Це державне свято в Україні, а ми громадяни цієї країни. Святкують міжнародний день жінки. Ми дякуємо Богу за створення Єви!
- Яка зачіска повинна бути у віруючих хлопців?
- Молодь зараз захоплюється різними субкультурами, які диктують відповідний одяг, поведінку, зачіски. Ці люди мають мало спільного з Богом. Наш стиль повинен бути «як личить святим». Зачіска повинна бути акуратна, щоб подобалася Богу.
- Чи можна молоді відвідувати концерти, кінотеатри, кафе?
- Концерти, де не славлять Бога, відвідувати не потрібно. В кінотеатрах, де показують бойовики, жахи та розпусту теж не місце християнам. Хоча ми арендували кінотеатр колись та демонстрували фільм «Ісус». В кафе можна зайти поїсти смачно, хоча теж бувають різні заклади.
- З яких церков можна брати чоловіка?
- Ну, по-перше, не чоловіка беруть, а дружину. У хлопців є такий привілей вибирати, а дівчатам потрібно готуватися та молитися про свою долю. Потрібно шукати свою долю у євангельських церквах, де вірять у Трійцю, у народження згори та ведуть святе життя. Хоча, найкраще одружуватися у своїй церкві. Важливо до весілля визначитися, яку церкву відвідуватимуть.
- Чи можна спілкуватися в «однокласниках», «вконтакті»?
- Апостол Павло каже, що йому все можна, але ніщо не повинно володіти людиною. Якщо маєш проблему з цим – відмовся.
- Як найкраще євангелізувати молодь сьогодні?
- Твердо стояти у вірі, життям показувати християнський приклад.
- Чи можна слухати християнську музику різних стилів?
- Потрібно слухати пісні, які надихають славити Бога. Якщо тебе наповнює Дух Святий – значить добре. А якщо надихається тільки плоть – погано.
- Чи можна дівчатам фарбувати волосся, вії, нігті?
- Ісус каже: «Чи може хтось змінити собі колір волосся?» Виявляється, сучасні християни – можуть! Мені особисто здається, цим можна образити Бога. Він же створив нас досконало. Відносно вій. Стоять дівчата на служінні, сила Духа Святого діє, люди плачуть, а вони – намальовані – душать сльози в собі. Тільки, щоб не заплакати – бо розтечеться все по лиці! Ну, хіба ж це добре?
- Як довго можна зустрічатися до одруження?
- Аж поки не одружаться! Потрібно так зустрічатися, щоб не давати приводу один одному.
- Як взнати, що він – доля від Господа?
- Якщо ти відчуваєш любов до нього, віриш, що з ним буде добре, серце тріпоче – значить від Господа. Бог дає любов в серце. І в цьому питанні не обов’язково ходити до пророків. Також важливо, щоб тебе в цьому благословили та підтримали батьки.
- Чи потрібно молоді здобувати освіту чи шукати після школи роботу?
- Це особисте питання. Якщо маєш здібності до освіти - треба вчитися і цим прославляти Бога. Якщо не йде наука – здобудь професію і працюй. Тільки треба пам’ятати, лінивий не буде благословенним!
- Чому не можна йти до армії?
- Можна йти. Там хлопець формується як мужчина, дорослішає. Питання в тому, що там робити. Я був в армії, але не приймав присягу, тому що там вимагалося пообіцяти вбивати ворогів. А ми, як християни, цього робити не можемо. Запам’ятайте послання Титу 3:1. Потрібно бути готовим до доброго діла. А "що таке добро" визначає Біблія, а не влада.
- Яка позиція християнина у громадському житті?
- Тільки активна. Потрібно використовувати всі важелі впливу. Ось зараз будемо організовувати церкви в нашому краї, щоб заборонити деяким проводити гей-парад в Івано-Франківську. Якщо відчуваєш поклик до політики, працюй там.
- Чи може бути євангелізація концертом?
- Що таке концерт? Це захід, де співають пісні. Для невіруючих ми називаємо євангелізацію концертом, щоб вони розуміли – там співатимуть пісні.
- Чому Бог посилає людей, які роблять боляче?
- Питання в тому чи це Бог посилає? Він допускає для того, щоб удосконалити нас. Прочитайте Якова 1:12.
- Чому в нашому серці виникає симпатія? Чи це від Бога?
- Ми люди і тому нам властиво це переживати. Але наше завдання контролювати симпатію, щоб вона не стала пожадливістю.
- Яким має бути справжній друг?
- Дружелюбним, вірним. Не залишати в біді. Справжній друг жертвує, поступається своїм.
- Яка має бути здорова різниця у віці при одруженні?
- Повинен бути баланс в цьому питанні. Якщо вік життя людини на землі 70, 80 років, то ці роки пара повинна прожити разом. Отже, я раджу не більше ніж 10 років в обидві сторони. Краще, щоб чоловік був старшим.
Після зустрічі всі залишилися задоволеними хорошим часом спілкування з пастором.