10 червня 2012 року пресвітер Олег Карпюк продовжив навчання за програмою "Засади віровчення Церкви ХВЄ України".
Напочатку богослужіння пастор Валентин Черняк привітав християнську громаду та закликав присутніх до спільної молитви. Загальним співом прозвучала пісня "Ангели в небі Господа славлять", а хор "Напоєний сад" виконав музичний твір під назвою "Алілуя, Ісус".
Диякон Петро Вернигора у своїй проповіді підняв тему "свого та чужого" служіння, наголошуючи на тому, що християнин не може бути бездіяльним тільки через те, що досі не знає, до чого конкретно його покликавГосподь.
"Біблійна точка зору в цьому питанні однозначна. Ми можемо бачити, як на прикладі Мойсея, Павла та вірного раба з притчі про таланти Бог заохочує нас трудитися в Його Ім’я та для Його слави, і тоді вірних трудівників поставить над більшим, а саме над тим – до чого кличе", - сказав брат Петро.
В центральній частині зібрання пресвітер Олег Карпюк виголосив навчальну проповідь за програмою "Засади віровчення Церкви ХВЄ України" на тему "Духовний світ і духовна боротьба віруючого".
Про те, що існує духовний світ, відмінний від матеріального, розповідає Священне Писання. Однак не існує об’єктивного уявлення про форми цього світу (1 Кор. 13:12). Його наявність обумовлена ще й тим, що Бог – Дух (Ів. 4:24). Це реальність, до котрої людина не може дотикатися, котру не може бачити, відчувати чи сприймати на смак – але її сприймає людська душа, архітектором якої є Сам Бог. За своєю природою душа вічна, і вона незвичним покликом манить людину до її Творця.
Духовний світ має своє внутрішнє влаштування і чітко описані у Священному Писанні структуру та ієрархію. Бог, Сущий в трьох Особах, – незмінний Владика всесвіту й Архітектор духовного і матеріального світів (Кол. 1:16-17). Ангели – безстатеві духовні істоти (Євр. 1:14). Дослівно з грецької "ангелос" – "посланець". Скільки їх – ми не знаємо, але відомо, що їх "десятки тисяч" (Юди 1:14). Демони – грішні ангели, очолювані сатаною, які противляться Богові в духовному світі і шукають своїх прихильників у матеріальному світі серед людей (Об. 12:7-9). Основне їх завдання – погубити душі людей (1 Петр. 5:8). Це основний противник Божих дітей в духовній війні (Еф. 6:12).
Людські душі – частина духовного світу і найцінніші з Божих творінь (2 Сам. 14:14). Задля їх спасіння Бог звершив подвиг на Голгофі (Ів. 3:16). Поле битви – духовний світ. Предмет війни – людські душі. Бог бажає спасти душі людей і приготував для них досконале місце (Об. 21:1-3). Бог допомагає християнам протистояти силам зла. Він відроджує людину і тим самим береже її від лукавого (1 Ів. 5:18). Він забезпечує людину всім необхідним для духовної війни (2 Кор. 10:4-6; Еф. 6:11-17).
Кожен народжений згори християнин залучений до духовної війни. Для того, щоб перемагати в ній, насамперед потрібне святе життя (1 Петр. 2:11; Об. 21:27; Рим. 6:17-23; Гал. 5:24). По-друге, потрібно регулярно читати Священне Писання. Це – основна і єдина зброя в духовній війні. Незнання Божих законів позбавляє надійної опори і робить вразливими для атак темних сил. По-третє, потрібно налагодити молитовне життя. Молитва – це ворота між небесами і землею. Це розмова людини з Богом. У молитві християнин черпає силу для духовної боротьби. Четверта порада – благовістити (Рим. 10:14-15). Наше уявлення про духовний світ формується на основі Святого Писання і людських переживань. Через нехтування Біблією появилося багато спекуляцій на духовну тему. Покладаючись на суб’єктивний досвід і переживання, люди створили багато легенд і породили безліч забобонів, пов’язаних з духовним світом. Останнім часом ці вірування все більше популяризуються в суспільстві, особливо серед молоді. Бог не схвалює ані магію, якого б кольору вона не була, ані інші вірування, котрі заборонені Святим Писанням. Більше того, Він осуджує будь-яку форму чаклунства і ворожіння (5 М. 18:10-12). Християнину не треба боятися вроків, чаклунства або інших окультних дій, спрямованих проти нього, – якщо він правильно уявляє духовний світ, усвідомлює себе дитиною Божою і має необхідне озброєння проти демонічних сил, він став переможцем у духовній боротьбі.
Перед молитвою за потреби диякон Андрій Фундюр підбадьорив присутніх поставити в центрі своєї уваги не обставини, а Христа.
Вкінці богослужіння пастор Валентин Черняк звершив молитву благословення над новонародженими дітьми.
Пісня хору "Напоєний сад" (1)
Проповідь диякона Петра Вернигори
Проповідь пресвітера Олега Карпюка
Пісня хору "Напоєний сад" (2)
Проповідь диякона Андрія Фундюра