Новини

Народження згори, або відродження

В неділю, 8 липня 2012 року, диякон Василь Попудник продовжив навчання за програмою "Засади віровчення Церкви ХВЄ України".

Розпочавзібрання єпископ Юрій Веремій. Після двох загальних пісень прославлення першу проповідь виголосив Володимир Григорів. Прочитавши уривок із Послання Павла до ефесян 2:10, проповідник сказав: "Бог створив нас для своєї слави. Слово "твориво" звучить по-грецьки як "поема". Отже, Бог дивиться на нас як на поему, яку Він пише. Тому в будь-якому віці ми є цінними для Нього".

Після молитви подяки співом служив старший хор "Напоєний сад", а сестра Ніна Молофій прочитала християнську поезію.

Після ще однієї пісні у виконанні Олександра Макогона проповідь на тему "Народження згори, або відродження" виголосив диякон Василь Попудник.

Як стати християнином. Єдиний спосіб стати християнином – народитися згори, народитися силою Святого Духа. Народження згори – це двері до спасіння, а отже, до небес. Це найголовніша подія в житті християнина (Ів. 3:3), народження від води і Духа. Неправильне розуміння відродження. Неправильно думати, що народження від води – це фізичне народження, а від Духа – це хрещення Святим Духом. Вода в Писанні часто виступає символом Божого Слова (1 Петр. 1:23), яке, як вода, здатне очищати при взаємодії з Духом Святим (Тит. 3:5).

Як народитися згори. Народження згори включає в себе дві обов’язкові дії – віру і покаяння. Коли людина читає або слухає Боже Слово, до неї приходить віра – віра в Сина Божого. У світлі Слова людина починає бачити свої темні сторони. При цьому працює Дух Святий, Який приводить людину до покаяння. Без Духа Святого не може покаятись жодна людина. Справжнє покаяння відбувається на трьох рівнях: інтелектуальному – знаю; емоційному – реагую; вольовому – роблю. Це не почуття провини або сорому чи жалю, коли людину впіймали на гарячому. Дух Святий докоряє людині за гріх, і вона відкриває своє серце. Він заходить туди і повністю міняє її серце і розум (інтелектуальний рівень), що веде до зовнішніх перемін (вольовий рівень).

Результати народження згори. Результати відродження – внутрішній мир і радість, а зовні проявляється характер Христа (2 Кор. 5:17; Гал. 5:22-23). У переродженій людині починає діяти сила нового життя: любов до Бога (1 Ів. 4:8,16), любов до церкви (Ів. 4:7), молитва (Ів. 4:24), жива надія (Рим. 5:1-2) і ненависть до гріха (1 Ів. 5:18). Народжена згори людина – це спасенна людина, дитина Божа. Ніякі інші умови не гарантують належності до Божої сім’ї. Справжнє народження людини – це народження згори, коли вона переходить від пітьми до світла. Цей день стає її новим днем народження, з цієї миті людина починає нове життя.

Писання вчить, що народження згори потребують УСІ (Ів. 3:3,7). Народженню згори немає заміни, його відсутність – це відсутність спасіння. Святість Бога вимагає, щоб людина народилася згори.

Джерела народження згори:

- Слово Боже (Як. 1:18;1 Петр. 1:23). Одна з причин народження згори такої малої кількості людей полягає в тому, що сучасній проповіді бракує Слова Божого;

- Святий Дух (Ів. 3:5-6). Духовне життя зобов'язане своїм початком Святому Духу. Служіння Святого Духа – це, передусім, викриття грішника в гріху, а потім його навернення – необхідні операції, без яких неможливо увійти до Царства Божого. Ми були народжені від Бога (Ів. 1:13; Як. 1:18). Відродження – це творчий акт Бога, а не перебудова чи перегляд своїх життєвих принципів. З боку людини вимагається повірити і особисто прийняти Ісуса Христа як Спасителя (Ів. 1:12; 1 Кор. 4:15).

Автор відродження – Бог, провідник відродження – Христос; виконавець відродження – Святий Дух; відродження відбувається через прийняття Христа внаслідок увірування в Слово Боже.

Народжений згори живе праведним життям (Ів. 2:29). Він не грішить (1 Ів. 3:9; 1 Ів. 5:18). Він виконує заповідь любові (Лк. 10:27, 1 Ів. 4:7). Він живе переможним життям (1 Ів. 5:4) і вірить, що Ісус є Христос (1 Ів. 5:1). У результаті відродження змінюється серце, у ньому появляються ненависть і відраза до гріха і любов до Христа. Як струмені живої води, з людини починають бити нові, святі бажання (Ів. 4:14). Нове життя переповнене любов'ю і добрими справами.

На заклик до покаяння відгукнулася одна молода жінка.

Після загальної пісні та ще однієї пісні хору християнську поезію прочитала Наталя Дем'янчук, а єпископ Юрій Веремій звершив молитву благословення за новонароджену дитину.

Вкінці зібрання усі присутні привітали з 80-річчям брата Івана Молофія, який довгі роки був відповідальним за одну з дільниць церкви.

Проповідь Володимира Григоріва

Пісня хору "Напоєний сад"

Вірш Ніни Молофій

Пісня Олександра Макогона

Проповідь диякона Василя Попудника

Вірш Наталі Дем'янчук