Новини

Що для нас означає смерть Ісуса Христа?

Про це в неділю, 26 серпня 2012 року, проповідував пресвітер Олег Карпюк.

Цього дня відбулося урочисте служіння спомину смерті та страждань Ісуса Христа. Пресвітер Олег Карпюк проповідував на тему "Що для нас означає смерть Ісуса Христа?".

"Узявши ж хліб і вчинивши подяку, поламав і дав їм, проказуючи: Це тіло Моє, що за вас віддається. Це чиніть на спомин про Мене! По вечері так само ж і чашу, говорячи: Оця чаша Новий Заповіт у Моїй крові, що за вас проливається" (Лук. 22:19-20). Всі дійства під час хліболамання були зосереджені навколо святкування виходу ізраїльського народу з Єгипту. В свято, назване Пасхою, євреї згадували ці події під час традиційної трапези. Вищезазначений вірш говорить про те, що на цей раз Ісус дав учням зовсім нову настанову, підкресливши значення, дієвість та ціну Нового Заповіту", - сказав Олег Карпюк.

Далі він допоміг присутнім порівняти Старий та Новий Заповіт, пояснивши, що слово "заповіт" використовувалося євреями і стосувалося договору між двома сторонами. А саме – Бога і людей.

Складові Старого Заповіту: 1. Лишити пам’ятку. 2. Укласти договір. 3. Трапеза.

Старий Заповіт був обумовленим (якщо ви, тоді я). Хоча ізраїльський народ не був вірний, Бог завжди прощавїм і, не зважаючи ні на що, залишався вірним Своєму Слову.

Через пророка Єремію Бог сказав людям, що складе з ними Новий Заповіт: "Ось дні наступають, говорить Господь, і складу Я із домом Ізраїлевим і з Юдиним домом Новий Заповіт. Не такий заповіт, що його з їхніми батьками Я склав був у той день, коли міцно за руку їх узяв, щоб їх вивести з краю їгипетського. Та вони поламали Мого заповіта, і Я їх відкинув, говорить Господь! Бо це ось отой Заповіт, що його по цих днях складу з домом Ізраїля, каже Господь: Дам Закона Свого в середину їхню, і на їхньому серці його напишу, і Я стану їм Богом, вони ж Мені будуть народом! І більше не будуть навчати вони один одного, і брат свого брата, говорячи: Пізнайте Господа! Бо всі будуть знати Мене, від малого їхнього й аж до великого їхнього, каже Господь, бо їхню провину прощу, і не буду вже згадувати їм гріха!" (Єр. 31:31-34). Весь ізраїльський народ чекав цього моменту, і слова Ісуса в той історичний вечір дали учням зрозуміти, що настав час Нового Заповіту.

Принципи Нового Заповіту: 1. Отримуємо абсолютно новий статус (видалення провини гріха та прощення гріха). 2. Нова природа. 3. Новий рівень взаємин (сім’я).

Ісус віддав своє тіло, щоб змінити наші серця та написати на них свій закон, вселити в них Божий страх", - зауважив служитель.

Після цієї проповіді церква звершила служіння спомину смерті та страждань Ісуса Христа.

Також на цьому зібранні старший пастор церкви єпископ Юрій Веремій дав шлюбну настанову Тарасу та Віті Петльованим.

Після церемонії вінчання церква привітала всіх, хто напередодні приняв святе водне хрещення.