Новини

Хрещення Святим Духом

В неділю, 2 вересня 2012 року, єпископ Юрій Веремій продовжив навчання за програмою "Засади віровчення Церкви ХВЄ України".

Перше недільне богослужіння осені пройшло дуже насичено: присутні мали змогу послухати проповідь брата Юрія Несена, свідчення пастора-євангеліста Генадія Ліптуги та вчення про хрещення Святим Духом старшого пастора церкви єпископа Юрія Веремія.

Також служителі звершили молитву благословення за всіх учнів та студентів, а також за новонароджених діток – Барзула Захара, Рокицького Тимофія та Галенську Аню.

Юрій Несен звернувся до церкви із закликом прославляти Господа, не зважаючи на життєві труднощі. "Хто оскаржувати буде Божих вибранців? Бог Той, що виправдує. Хто ж той, що засуджує? Христос Ісус єТой, що вмер, надто й воскрес, Він праворуч Бога, і Він і заступається за нас" (Рим. 8:33-34).

"Залишіть всі проблеми у ніг нашого Господа та прославте Його, тоді Він прийде у Своїй славі та силі і дасть перемогу!" - підбадьорив присутніх брат Юрій.

Також єпископ Юрій Веремій темою "Хрещення Святим Духом" продовжив навчання за програмою "Засади віровчення Церкви ХВЄ України".

Зі спасінням пов’язані особливі події, що відбуваються лиш раз, але повністю змінюють нашу духовну сутність. Одне таке унікальне переживання, яке не стосується безпосередньо нашого спасіння, але надзвичайно важливе для плідного християнського життя, – це хрещення Святим Духом.

Слово "хрещення" у перекладі з давньогрецької мови, якою написаний Новий Завіт, означає "занурення". Уперше згадку про хрещення Духом Святим зустрічаємо, коли читаємо про служіння Івана Хрестителя (Мр. 1:8). Це велика обітниця Бога спасенним людям, момент занурення спасенної людини в Особу Духа Святого, Його силу і реальність (Дії 1:4-5). При цьому віруючий наділяється особливою надприродною силою і сміливістю для свідчення про спасіння через жертву Господа Ісуса Христа.

Звершувати святе водне хрещення по вірі Бог довірив Своїм служителям; хрещення Святим Божим Духом звершує Сам Господь Ісус (Мт. 3:11). Спочатку Дух Святий приводить людину до спасіння і хрестить у Христа, а згодом Господь Ісус Христос хрестить вже спасенну людину у Святого Духа. Таким чином, хрещення Святим Духом може пережити тільки спасенна людина. У Писанні хрещення Святим Духом завжди йде після народження згори (Дії 8:12-17; 10:44-46; 11:14-16; 15:7-9).

Хрещення Святим Духом потрібне нам для того, аби краще прославити Бога (Ів. 16:14), для надприродного прояву дарів Святого Духа (1 Кор. 12:7), для управління життям християнина (Рим. 8:14), для святого життя і освячення (1 Кор. 6:11), для радісного життя у Святому Дусі (Рим. 14:17), для життя в дусі (Рим. 8:9). Тобто хрещення Святим Духом дається спасенним людям для того, щоб вчинити їх плідними і сміливими свідками Ісуса Христа (а не для отримання інших мов, для спасіння або щоб стати "справжніми п’ятидесятниками").

З’єднуючись з Духом Божим, наш дух отримує від Нього натхнення в молитві (Юд. 20); досягає духовної молитовної єдності з волею Божою (Рим. 8:26-27); звільняється в молитві від керування розумом, який не знає, як молитися (Рим. 8:26); досягає особистого духовного спілкування з Богом, в яке ніхто не може проникнути (1 Кор. 14:2); сам духовно збудовується (1 Кор. 14:4).

Для того, щоб отримати хрещення Духом Святим, перш за все, потрібна віра (Гал. 3:2). Наступна умова – духовна спрага (Ів. 7:37-39). Обов'язково потрібен послух Богові (Дії 5:32). Саме послух зодягається в особливі повноваження і силу, бо виконує волю Божу. Хрещення Святим Духом відбувається під час молитви, яка також є необхідною умовою (Лк. 11:13; Євр. 11:6).

Скрізь у Слові Божому випадки хрещення Святим Духом супроводжуються надприродним проявом – говорінням іншими мовами. Такий духовний прояв ми називаємо знаменням, що підтверджує факт хрещення Духом Святим (Дії 10:44-46; 11:15-18; 19:1-6). Знамення інших мов – це: виконання біблійного пророцтва (Іс. 28:11- 12); один із доказів хрещення Святим Духом (Дії 2:4; 10:46; 19:6); отримання нашим духом здатності молитися (1 Кор. 14:15); ознака для невіруючих (1 Кор. 14:22).

Апостол, навчаючи про інші мови, використовує слово "говорить". Тому, молячись на інших мовах у зібранні, ми не повинні кричати – вияв наших почуттів може вплинути на когось негативно (1 Кор. 14:23). А в особистому молитовному житті молитва іншими мовами – чи не найбільше благословення, через яке Божий Дух вводить нас у плідне духовне життя – життя віри й перемоги.

В рамках вчення про хрещення Духом Святим, пастор-євангеліст Генадій Ліптуга поділився свідоцтвами зі свого служіння.

Вкінці зібрання єпископ Веремій представив присутнім молоду пару - Василя та Ніну Григоращуків, які напередодні одружилися.