На ранковому недільному зібранні, 16 грудня 2012 року, диякон Василь Попудник допомагав християнам розібратись у вченні про сім’ю, базуючись на засадах віровчення Церкви ХВЄУ.
Також словом ділилися пастор-євангеліст Генадій Ліптуга, диякон Василь Дерун і брат Олександр Стемпель, співом служили хор «Фіміам» і брат Ярослав Арборак.
Диякон Василь Попудник говорив про сім'ю в світлі Слова Божого.
Ціль шлюбу. Шлюб і створення сім’ї – невід’ємна частина Божого плану для всього людства (Бут. 2:24). Шлюб – це поєднання двох в одне ціле, яке охоплює всі сфери людського єства: тіло, душу і дух. У шлюбі забезпечується потреба людини в спілкуванні (Бут. 2:18). У шлюбі народжуються діти (Бут. 1:28). У ньому забезпечуються інтимні потреби людини (1 Кор. 7:5). Шлюб береже від розпусти (1 Кор. 7:2), вказує на модель відносин між Христом і Церквою.
Чоловік та жінка в сім’ї. Сім’я – це церква в мініатюрі, тому повеління, що даються для церкви, діють і в сім’ї. Про Божі повеління для сім’ї читаємо в Кол. 3:18-21 і Еф. 5:22. Створення Єви було наслідком потреби Адама в помічниці. Це не означало, що жінка – нижче творіння, просто їй відведена інша роль. Не корячись чоловікові, жінка стає нещасною. Їй природно перебувати під авторитетом чоловіка. Чоловік має внутрішню потребу у відчутті значимості. Жінка, котра своєю покорою визнає авторитет чоловіка над собою, посилює його значимість, і в очах чоловіка це виглядає проявом любові до нього. Чоловік, згідно з Божим планом, має бути головою сім’ї і проявляти до жінки любов, в якій вона має особливу потребу (Еф. 5:25). За часів апостола Павла, коли з жінками поводилися, як із рабинями, це було непросте повеління. Жінка має внутрішню потребу в тому, щоб бути коханою. Чоловік, проявляючи до дружини любов, підносить її гідність.
Діти. У Божому задумі діти мають виростати під авторитетом батьків (Еф. 6:1-3). Послух батькам – запорука щасливого і гармонійного життя і дітей, і батьків. А батьки відповідають за правильне виховання дітей (Еф. 6:4). Основне, чому діти мають навчитися в сім’ї, – це налагодити правильні відносини з Богом. Авторитет не дає батькам права на жорстоке панування і контроль над дітьми.
Сімейна проблематика. Шлюб – це союз на все життя (Мт. 19:6). Однак в житті трапляються конфлікти і розчарування. Часто проблема заходить так далеко, що люди не хочуть більше жити разом. Але з Божого погляду розлучення недопустиме. Причиною для розлучення може бути перелюб одного з подружжя. Ще одна причина записана в 1 Кор. 7:12-15.
Проблемних ситуацій у шлюбі не перерахувати, але причини багатьох можна звести до однієї основної: непослух Божим принципам сімейного життя. Слово Боже дає настанови щодо правильних стосунків, щодо вирішення різноманітних конфліктів, виховання дітей, інтимних відносин… Тому, коли виникають проблеми в якихось сферах життя, відповіді треба шукати у Слові Божому. І всі вони, фактично, зводяться до двох, виконання яких неодмінно приведе до благословення. Ці поради подібні до хреста, вертикальна і горизонтальна поперечини якого вказують на два напрямки. Вертикальна – це ставлення до Бога, горизонтальна – ставлення один до одного. Любов – запорука успіху. Наскільки ми близькі з Богом, настільки близькими будемо один з одним. Дуже важливо також вміти сприймати один одного такими, якими ми є. Основа сім’ї – це любов. А любов любить не за щось, вона не вимагає нічого взамін.