Новини

Єпископ Юрій Веремій: "Яким слугою Божим я є?"

В неділю, 24 лютого 2013 року, на ранковому зібранні також проповідували Василь Черняк та Богдан Галюк.

Цього ранку активну участь у богослужіння прийняла молодь нашої церкви: співом служив молодіжний хор "Скинія Давида", молодіжна група та Надія Балагутрак, лунала християнська поезія та свідчення.

Першу проповідь на тему "Духовне будівництво" виголосив Василь Черняк. "В наш час люди будують багато будинків, - сказав Василь і додав, - а Бог хоче, щоб ми також будували самих себе". Прочитавши уривок із Послання Юди 1:20 ("А ви, улюблені, будуйте себе найсвятішою вашою вірою, моліться Духом Святим") проповідник відповів на два питання: 1) на чому будувати свою віру і 2) з чого будувати.

Після співу молодіжного хору та групи Олег Стафій розповів про служіння ГО "Я Обираю Життя", яка на зустрічах молодіжного клубу "180" проповідує Євангеліє підліткам Івано-Франківська. Також Роман Леник розповів декілька цікавих випадків з євангелізаційного служіння молоді в лікарнях обласного центру.

Після того сестра Надія Балагутрак прочитала християнську поезію та заспівала пісню.

Другу проповідь на тему "Як не стати богоборцем?" виголосив Богдан Галюк. "Як правило, ми використовуємо термін "богоборець" по відношенню до іншої особи, коли намагаємося проаналізувати її поведінку, - розпочав проповідник. - Тобто висновок не важкий: хтось стає богоборцем, коли приглушує Божу роботу в житті іншої людини. Однак, ми можемо також стати богоборцями й у власному житті".

Прочитавши уривок із книги Дії апостолів 5:33-40 ("Як зачули ж оце, запалилися гнівом вони, та й радилися, як їм смерть заподіяти?... 34І встав у синедріоні один фарисей, Гамаліїл на ймення, учитель Закону, поважаний від усього народу, та й звелів на часинку апостолів вивести. І промовив до них: Мужі ізраїльські! Поміркуйте собі про людей цих, що з ними робити ви маєте. Бо перед цими днями повстав був Тевда та й казав, що великий він хтось, і до нього пристало з чотириста люда. Він забитий, а всі ті, хто слухав його, розпорошились та обернулись в ніщо. Після нього повстав, під час перепису, Галілеянин Юда, та й багато людей потягнув за собою. Загинув і він, а всі ті, хто слухав його, розпорошились. І тепер кажу вам: Відступіться від цих людей, і занехайте їх! Бо коли від людей оця рада чи справа ця буде, розпадеться вона. А коли те від Бога, то того зруйнувати не зможете, щоб випадком не стати і вам богоборцями! І послухались ради його. І, покликавши знов апостолів, вибили їх, наказали їм не говорити про Ісусове Ймення, та й їх відпустили") проповідник зауважив: "В деяких християнських колах побутує думка, що успішність будь-якого служіння можна виміряти його тривалістю. Та це не зовсім так. Істинний критерій - якість служіння та щире сердечне посвячення того, хто служить. Чому? Тому, що не завжди тривалість нашого служіння залежить тільки від нас, деколи на нього впливають інші люди або обставини.

Отже, як не стати богоборцем у своєму житті? Завжди бути вірним служінню Богові - головній цілі - проповіді Євангелії. Якщо через певні обставини зміниться вид вашого служіння, тобто метод, не ображатися на Бога, не казати: "В мене забрали служіння, тому я вже нічого не буду робити в цій церкві". Так ми розпорошуємося і перетворюємося в ніщо, як послідовники Тевди чи Юди. Автоматично, можливо навіть не підозрюючи того, ми стаємо богоборцями. Намомість краще сказати Богові: "Використай мене там, де Ти вважаєш за потрібне".

В середині зібрання пресвітер Олег Карпюк звершив молитву за потреби людей, а потім після декількох пісень хору та групи заключну проповідь на тему "Яким слугою Божим я є?" виголосив єпископ Юрій Веремій.

Прочитавши уривок із Євангелія від Івана 15:14-15 ("Ви друзі Мої, якщо чините все, що Я вам заповідую. Я вже більше не буду рабами вас звати, бо не відає раб, що пан його чинить. А вас назвав друзями Я, бо Я вам об'явив усе те, що почув від Мого Отця"), служитель сказав: "Чи я є рабом Ісуса Христа чи Його другом? Ісус назвав друзями тих, хто виконує Його волю. Ті, хто добре працюють на роботі, мають добре ставлення до себе з боку роботодавця. Наше завдання - не соромити нашого Господа, і завжди пам'ятати, що ми Його працівники".

Після того Юрій Костянтинович проаналізував декілька можливих видів слуг Божих: пильнуючий, нечестивий та розчарований.

Вкінці зібрання церква звершила молитву за молоду пару - Михайла та Ірину, які вирішили одружитися.