Новини

Відновлена скинія Давида

В понеділок, 11 березня 2013 року, Богдан Галюк відвідав молодіжне зібрання нашої церкви.

Цього вечора богослужіння розпочалося співом молодіжної групи, під час якого присутні прославляли Бога за Його безмірну любов.

Першу проповідь виголосив брат Микола Федеркевич. Він прочитав уривок із Євангелія від Матвія 7:24-27 ("Отож, кожен, хто слухає цих Моїх слів і виконує їх, подібний до чоловіка розумного, що свій дім збудував на камені. І линула злива, і розлилися річки, і буря знялася, і на дім отой кинулась, та не впав, бо на камені був він заснований. А кожен, хто слухає цих Моїх слів, та їх не виконує, подібний до чоловіка того необачного, що свій дім збудував на піску. І линула злива, і розлилися річки, і буря знялася й на дім отой кинулась, і він упав. І велика була та руїна його!") і сказав: "Ми можемо слухати, розуміти, але не виконувати. Мудрі люди - це люди, які виконують Боже Слово. Сьогодні є тенденція бути схожим на всіх. Однак, давайте краще дивитися і бути схожим на Христа".

Після ще однієї пісні молодіжної групи центральну проповідь на тему "Відновлена скинія Давида" виголосив секретар відділу освіти Церкви ХВЄ України Богдан Галюк. Прочитавши уривок з книги Дії апостолів 15:15-17 ("І пророчі слова з цим погоджуються, як написано: Потому вернуся, і відбудую Давидову скинію занепалу, і відбудую руїни її, і наново поставлю її, щоб шукали Господа люди зосталі та всі народи, над якими Ім'я Моє кликано, говорить Господь, що чинить це все!") проповідник сказав: "Біблія говорить про багато прообразів Церкви Христової. Це: Ноїв ковчег, Ізраїль, Самсон, стадо овець, наречена, скинія Давида та ін. Однак, якщо у випадку з Ноєвим ковчегом ми самі знаходимо схожість і проводимо паралелі для тлумачення, то аналогію Новозавітньої Церкви зі скинією Давида приводить сама Біблія.

Розповівши про історію скинії Давида брат Богдан відповів на питання: "Як саме Давид знайшов ласку в Бога і удостоївся честі бути названим "чоловіком за серцем Бога"? (Дії 13:22).

Цар Давид значно випередив духовний розвиток свого часу: в період Старого Завіту він розумів, що Закон Мойсея - тільки відображення чогось великого, тільки сходинка до неймовірних стосунків з Богом на рівні серця та душі (Пс. 68:31-32 "І я піснею буду хвалити Ім'я Боже, співом вдячним Його величатиму! І буде для Господа краща вона від вола, від бика, що роги він має, що копита роздвоєні має"). Це було революційним відкриттям свого часу.

Три речі стали запорукою успіху царя Давида: подяка, хвала і поклоніння. Пояснивши ці біблійні поняття та різницю між ними, проповідник також зауважив особливість скинії Давида: "Сьогодні важливо пам’ятати, що Церква - це відновлена скинія Давида (Ам. 9:15) і пророцтво про відновлення виконалося (Дії 15:16-17 ). Ковчег був не на висоті Ґів'она, а в місті Давидовім в скинії, ним приготовленій. В скинії Давида ковчег був видимий для народу. Кожен міг підійти до Божої присутності. Давид його бачив й переживав там Господа: "Боже Ти Бог мій, я шукаю від рання Тебе, душа моя прагне до Тебе, тужить тіло моє за Тобою в країні пустельній і вимученій без води" Пс.62:2-3. Тут не було кровних жертов, а замість цього почалися нові жертви – жертви хвали (Пс. 68:31-32). Важливою в Церкві є не форма, а зміст, тобто наповнення нашого серця.