Новини

Пресвітер Олег Карпюк говорив про четверту форму прояву самозначущості - зарозумілість

В неділю, 1 вересня 2013 року, на ранковому зібранні служитель продовжив тему "Небезпека людської гордості".

Розпочав богослужіння пресвітер Олег Карпюк. Співом цього ранку служив хор "Напоєний сад".

Першу проповідь перед молитвою подяки виголосив пастор-євангеліст Генадій Ліптуга: "Слово Боже каже: "За все дякуйте, безперестанку моліться". Сьогодні Бог хрестить Духом Святим і хоче, щоб ми були в силі Духа Святого. Ми маємо сьогодні за що дякувати Господу".

Після молитви та пісні хору другу проповідь на тему "Свобода від гріха" виголосив диякон Вячеслав Бевзюк. Прочитавши уривок з Євангелія від Марка 5:1-20 ("І на другий бік моря вони прибули, до землі Гадаринської. І як вийшов Він із човна, то зараз Його перестрів чоловік із могильних печер, що мав духа нечистого. Він мешкання мав у гробах, і ніхто й ланцюгами зв'язати не міг його, бо часто кайданами та ланцюгами в'язали його, але він розривав ланцюги та кайдани торощив, і ніхто не міг угамувати його. І він повсякчас перебував день і ніч у гробах та в горах, і кричав, і бився об каміння… А коли він Ісуса побачив здалека, то прибіг, і вклонився Йому, і закричав гучним голосом, кажучи: Що до мене Тобі, Ісусе, Сину Бога Всевишнього? Богом Тебе заклинаю, не муч Ти мене! Бо сказав Він йому: Вийди, душе нечистий, із людини! І запитав Він його: Як тобі на ім'я? А той відповів: Леґіон мені ймення багато бо нас. І він Його дуже просив, щоб їх не висилав із тієї землі. Пасся ж там на горі гурт великий свиней. І просилися демони, кажучи: Пошли нас у свиней, щоб у них ми ввійшли. І дозволив Він їм. І повиходили духи нечисті, і в свиней увійшли. І гурт кинувся з кручі до моря, а було зо дві тисячі їх і вони потопилися в морі… А їхні пастухи повтікали та в місті й по селах звістили. І повиходили люди побачити, що сталось. І прийшли до Ісуса й побачили, що той біснуватий, що мав леґіона, убраний сидів, і при умі, і полякались вони… Самовидці ж їм розповіли, що сталося з тим біснуватим, також про свиней. І вони стали благати Його, щоб пішов Собі з їхнього краю. А як Він сів до човна, то біснуватий став просити Його, щоб залишитися з Ним. Ісус же йому не дозволив, а промовив до нього: Іди до дому свого, до своїх, і їм розповіж, які речі великі Господь учинив тобі, і як змилувався над тобою! І пішов він та в Десятимісті зачав проповідувати, які речі великі Ісус учинив йому. І всі дивувались!"), служитель сказав: "Це історія про милість Божу в житті людини. Чоловік був поневолений гріхом, але Ісус звільняє від залежності. Коли Христос звільняє від гріха, людина починає чітко бачити реальну картину життя - стає "убраною та при умі". Господь подарував нам незалежність від гріха і цією свободою треба дорожити".

Після того диякон Олексій Литвинчук звершив молитву за потреби людей, а християнський виконавець Олександр Макогін заспівав псалом.

Заключну проповідь, продовжуючи тему "Небезпека людської гордості", цього ранку виголосив пресвітер Олег Карпюк. "Ми продовжуємо говорити про страшну ваду, яка не дає нам спокійно жити і служити Богові, - сказав служитель. - Треба уникати сварок і суперечок, а бути доброзичливим до всіх".

Прочитавши уривок із Першого послання до коринтян 1:11-12 ("Бо стало відомо мені про вас, мої браття, від Хлоїних, що між вами суперечки. А кажу я про те, що з вас кожен говорить: я ж Павлів, а я Аполлосів, а я Кифин, а я Христів"), проповідник говорив про четверту форму прояву самозначущості - зарозумілість.

Результатом благословенного служіння стало покаяння двох людей.