В неділю, 13 квітня 2014 року, академічний декан семінарії "Благодать та істина" вчив як виховувати дітей та вирішувати конфлікти.
Перший семінар був на тему "Виховання дітей".
"Атмосфера в сім’ї, поведінка батьків та відносини між батьками формують особистості дітей", - зауважив вчитель.
Немає сенсу виховувати дітей, вони все одно будуть подібні до батьків. Здорова сім’я формується там, де тато і мама мають близькі стосунки з Богом та виконують свої обов’язки. В такій сім’ї діти отримують задовільнення 4 потреб: безумовної любові, потреби мати затишне місце, де їх зрозуміють та захистять, потреби у підбадьоренні та знанні для чого дитина прийшла у цей світ.
Також важливо дбати про здоров’я сім’ї. У нездорових сім’ях батьки мають залежність від алкоголю, кар’єризму, комп’ютерних ігор і навіть від служіння. Залежність - це коли певні речі керують нами, а не ми ними.
Як можна визначити наявність залежності? Залежна людина не визнає, що вона залежна та відкидає провину.
Після того служитель звернув увагу на часті помилки виховання.
Діти – чистий листок. Але вони родяться з гріхом Адама. Первородний гріх – це бажання самому стати Богом і управляти оточуючими.
Різка являється проявленням любові до дитини, бо наказуючи дитину ми робимо так, щоб вона не пішла дорогою гріха. Наказувати треба тоді, коли дитина знає, що це не можна робити, але робить.
Час проведений з дітьми – це час безпосереднього спілкування (прогулянка, гра, спільне читання Біблії). Дітей мають виховувати батьки, а не Інтернет, телебачення чи вулиця. Приділяйте час дітям, поки вони прагнуть спілкування (до 8 років), щоб потім вони так само прислуховувались до вас.
Основа виховання – це любов. Обов’язок тата – представляти Бога своїм дітям. Читати Біблію не як казку, а як Божий Закон. Вчити дітей працелюбству. Вчити дітей дбати за батьків. Лінива людина нічого не робить не тільки для себе та сім’і, але і для Бога.
Також потрібно давати дітям ціль в житті. Ціль попасти на небо – це егоїстична ціль. Дитина-християн має гарно вчитися та мати взірцеву поведінку.
Віктор Андрійович застеріг, що не можна говорити погані слова на дітей. Від цього треба позбавитися так само, як від залежності. Визнати, покаятися та просити Бога про звільнення.
Також не потрібно виділяти когось з дітей. Коли не допомагають слова та різка, допоможе молитва.
В другій частині семінару пастор говорив про причини конфліктів в сім'ї та про шляхи їхнього вирішення.