Новини

Міжцерковний комітет з питань допомоги біженцям зі Сходу України дозволить церквам діяти ефективніше

У зв’язку з загостренням ситуації у східних областях України та збільшенням потоку біженців 19 червня 2014 року у м. Києві відбулася робоча зустріч керівників низки євангельських церков.

Вони розглядали питання консолідації зусиль та координації дій у наданні допомоги переселенцям з Донецької та Луганської областей.

На зустрічі, ініціатором якої був старший єпископ ЦХВЄУ Михайло Паночко, не раз зазначалося, що вже сьогодні євангельські церкви проводять велику роботу. Зокрема допомагають сотням сімей виїхати із території, на якій ведуться бойові дії, надають притулок, забезпечують харчами, одягом, ліками та усім необхідним. Дбають про працевлаштування тощо.

"У нашому братерстві в обласних об’єднаннях вже розпочато роботу щодо формування бази даних – хто скільки сімей може прийняти, яку допомогу може надати. Але це внутрішня робота. Має бути і координація дій між об’єднаннями церков, - заявив Михайло Паночко. – Дуже важлива і спільна міжцерковна молитва, бо сьогодні найбільша проблема на Сході – це мізки, засмічені інформацією. Люди тікають із Луганщини сюди, але вони ненавидять все українське... На жаль є й ті, хто не зрозуміли ще Євангеліє. Бо у тих, хто зрозумів Боже Слово, порядок і в тілі, і в душі".

У ході зустрічі Раді євангельських протестантських церков України (РЄПЦУ) та іншім християнським об’єднанням було запропоновано два нагальних питання:

1. Організувати та провести по всіх церквах Тиждень спільної молитви і посту за стабілізацію ситуації на Сході України з 23 до 29 червня 2014 р. Це можуть бути щоденні молитовні зібрання та цілодобові молитовні ланцюжки.

2. Сформувати Міжцерковний комітет з питань допомоги переселенцям зі Сходу України, члени якого здійснюватимуть координаційну діяльність щодо надання матеріальної допомоги переселенцям, збору коштів тощо.

"Ми знаємо, що церкви вже здійснюють велику роботу у себе по місцях, - зазначає головуючий РЄПЦУ, старший єпископ ЦНХХЦУ(ПЄ) Анатолій Гаврилюк. – Проте, об’єднання зусиль дасть нам можливість бути більш ефективними у цій добрій справі. До складу Комітету мають увійти по одному координатору – уповноваженому представнику від кожного союзу та об’єднання церков".

Саме це дозволить церквам у разі необхідності спільно застосовувати свої ресурси, допомагаючи, передусім, своїм братам і сестрам по вірі. Як планується, перша робоча зустріч Комітету відбудеться 23 червня.

Під час обговорення представникам та главам церков було презентовано новий сайт helpua.center, який може стати хорошим майданчиком для обміну інформацією про потреби переселенців з "гарячих точок" України та ресурси, які готові надати їм церкви і громадські організації.

Сайт ЦХВЄУ