Новини

Російські та українські лідери церков в черговий раз задекларували готовність до діалогу

11 вересня 2014 року в столиці Норвегії Осло відбувся міжконфесійний круглий стіл за участю релігійних лідерів України та Росії.

Метою діалогу, ініційованого Норвезьким Біблійним Товариством, було обговорення ситуації, що склалася між церквами та віруючими України та Росії, а також пошук шляхів до примирення обох народів.

У Комюніке, опублікованому за підсумками зустрічі йдеться, що віруючі обох країн виступають на підтримку зусиль міжнародного співтовариства, "спрямованих на припинення кровопролиття, встановлення в Україні миру з урахуванням загальновизнаних у міждержавних відносинах принципів", повідомляє Інститут релігійної свободи.

Комюніке

круглого столу Церков і релігійних організацій України та Росії

Ми, учасники Круглого столу, глави та представники Церков і релігійних організацій України та Росії, християни, мусульмани, іудеї, за підсумками спільної зустрічі 9-11 вересня 2014 року, висловлюючи особливу сердечну подяку Норвезькому Біблійному Товариству і всім організаціям, які підтримали цю роботу, за всебічне сприяння у проведенні зустрічі, гостинність, виняткову увагу і доброзичливість, зазначаємо наступне.

Ми глибоко сумуємо і молимося про всіх постраждалих в ході конфлікту в Донецькій і Луганській областях як серед мирного населення, так і серед військових.

Ми закликаємо всіх віруючих продовжувати молитву про мир в Україні і в міру можливого сприяти встановленню миру.

Маючи в одних питаннях спільні, а в інших різні точки зору щодо причин, подій і наслідків нинішньої кризи, ми прагнемо в діалозі до взаємного порозуміння, усвідомлюючи, що наша мета – свідчити правду і служити досягненню миру.

Ми вітаємо і підтримуємо зусилля як наших країн, так і міжнародного співтовариства, спрямовані на припинення кровопролиття, встановлення в Україні миру з урахуванням загальновизнаних у міждержавних відносинах принципів.

Ми підтримуємо гуманітарну діяльність, спрямовану на полегшення страждань жителів Донбасу, вимушених переселенців і біженців. Важливо, щоб гуманітарна допомога надавалася відповідно до міжнародних норм.

Ми закликаємо кожного з учасників конфлікту за жодних обставин не допускати дій, що принижують людську гідність, не використовувати тортури, не допускати викрадення людей, в тому числі з метою викупу, а також протидіяти мародерству.

Як релігійні діячі ми особливо звертаємо увагу на необхідність дотримання в зоні конфлікту права на свободу совісті. Насильницькі дії щодо духовенства та віруючих, храмів та молитовних будинків будь-якої з діючих в Донецькій і Луганській областях конфесій неприпустимі.

Ми позитивно оцінюємо проведену зустріч і вважаємо за необхідне надалі розвивати всебічний діалог між представниками релігійних спільнот Росії та України, в тому числі з метою подолання негативних наслідків нинішньої ситуації як всередині України, так і у відносинах між нашими країнами.

Ми розуміємо, що дане комюніке не охоплює все коло питань, що обговорювалися під час зустрічі, а також всіх проблем, які вимагають свого вирішення. Тому ми готові до продовження діалогу задля досягнення взаєморозуміння і зміцнення братерських відносин між нашими народами.

Дякуємо Всевишньому за благословення нашої зустрічі і уповаємо на Його волю! Амінь.

Осло, 11 вересня 2014 р.