Про це в неділю, 6 грудня 2015 року, проповідував гість з Німеччини Лео Франк.
Розпочав зібрання єпископ Юрій Веремій. Після декількох загальних пісень проповідував відомий вчитель Біблії Лео Франк.
Прочитавши уривок з Книги Ісуса Навина 24:15,17-19 ("А якщо зле в очах ваших служити Господеві, виберіть собі сьогодні, кому будете служити, чи богам, яким служили ваші батьки, що по тому боці Річки, та чи богам аморейським, що ви сидите в їхньому краї. А я та дім мій будемо служити Господеві… Бо Господь, Бог наш, Він Той, що вивів нас та наших батьків з єгипетського краю, з дому рабства, і що зробив на наших очах ті великі знамена, і стеріг нас на всій дорозі, що нею ми ходили, і по всіх народах, що ми перейшли серед них. І повиганяв Господь усі народи та амореянина, мешканця цього Краю, перед нами. І ми будемо служити Господеві, бо Він Бог наш. І сказав Ісус до народу: Ви не здолієте служити Господеві, бо Він Бог святий, Бог заздрісний Він. Не простить Він вашу провину та ваших гріхів"), служитель зауважив, що історія з сім'єю Ісуса Навина нами невиправдано ідеалізується, тому що нащадки цього Божого чоловіка не служили Господеві після його смерті (Суд. 2:6-11). Добрих намірів недостатньо для того, щоб наші діти служили Богові після нас.
За статистикою, 30-80% дітей віруючих батьків відходять у світ. Тому потрібно дати собі відповідь, які цілі і методи ми переслідуємо у вихованні дітей.
Немає ніякої гарантії, що у віруючих батьків виростуть віруючі діти. Наше завдання визначити таланти і дари своїх дітей, враховуючи їхню індивідуальність ("шлях його").
Існує три складові становлення особистості: 1. генетичний фонд; 2. виховання; 3.свобідна воля (з 12 років).
Нам потрібно поставити правильні цілі у вихованні дітей:
Інтелектуальні цілі:
- школа;
- ПТУ;
- освіта далі ("Якщо ви не вчите дітей ремеслу, ви вчите їх красти", - говорить єврейське прислів'я).
Фізичні цілі:
- сексуальне виховання (стратегія втечі від гріха (2 Тим. 2:22).
Духовні цілі:
- покаяння дітей;
- духовна зрілість;
- покликання та дари.
Соціальні цілі:
- християнський характер;
- дисципліна і відповідальність;
- здорові відносини;
- самостійність;
- впевненість в собі.
Вкінці викладу Лео Франк наголосив, чого не можна робити при невдачі виховання: 1. не виніть себе (існує вільний вибір дітей); 2. стороніться "моральних" проповідей; 3. не намагайтеся знайти рішення замість дітей (вони відповідальні).
А також, що обов'язково потрібно робити: 1. залишайтеся в контакті з дітьми; 2. даруйте безумовну любов; 3. прислухайтеся до них і поставте себе на їхнє місце; 4. дайте підтримку; 5. будьте мудрими радниками.
А ще проповідник звернув увагу на різні стилі виховання дітей: ліберальний (багато любові, мало дисципліни), байдужий (мало любові, мало дисципліни), авторитарний (мало любові, багато дисципліни), авторитетний, біблійний (багато любові, багато дисципліни).