Новини

Повага - один із найважливіших елементів поведінки християнина

У неділю, 29 липня, на ранковому богослужінні старший пастор Юрій Веремій говорив про проявлення поваги до ближнього.

Повага - один із найважливіших елементів поведінки християнина:

«Шануйте всіх, братство любіть, Бога бійтеся, царя поважайте; Раби, коріться панам із повним страхом, не тільки добрим та тихим, але й прикрим. Бо то вгодне, коли хто, через сумління перед Богом, терпить недолю, непоправді страждаючи. Бо яка похвала, коли терпите ви, як вас б'ють за провини? Але коли з мукою терпите за добрі вчинки, то це вгодне Богові! Бо на це ви покликані. Бо й Христос постраждав за нас, і залишив нам приклада, щоб пішли ми слідами Його. Не вчинив Він гріха, і не знайшлося в устах Його підступу! Коли був лихословлений, Він не лихословив взаємно, а коли Він страждав, не погрожував, але передав Тому, Хто судить справедливо.»
1 Петра 2:17

«Не робіть нічого підступом або з чванливости, але в покорі майте один одного за більшого від себе. Нехай кожен дбає не про своє, але кожен і про інших. Нехай у вас будуть ті самі думки, що й у Христі Ісусі!»
Филип'ян 2:3-5

Що ж таке повага? Це моральна основа спілкування, адже повага найбільше відображає ставлення співрозмовників один до одного і вимагає відношення до іншої людини, як до особистості.

Повагу доповнює пошана, тобто визнання особистих чеснот індивіда та його приналежності до певної спільноти.

Розвинуте почуття поваги – одна з найважливіших людських рис. Без взаємоповаги не можливе існування сучасного трудового колективу.

Отже, повага є основою  довготривалих відносин.

Важливою складовою поваги є терпимість до співрозмовника, адже саме терпимість може вгамувати наші негативні емоції під час розмови.

Всі ми – унікальні, маємо власну думку, тому повинні поважати інших, навіть коли не згодні з їхніми твердженнями.

Отже, якщо хочеш щоб тебе поважали, спочатку сам виявляй повагу.

А що ж шкодить повазі?

Безвідповідальність:
- спроби задовольнити власні бажання, незважаючи на інших.

- перенесення відповідальністі за свої дії на інших.

- втрата поваги до себе.

Егоїзм:
- пошук власних інтересів;

- відсутність поваги з боку інших;

- використання суспільного становища для власних цілей.

Ігнорування або неуважність:
- відсутність реакції;

- коли присутність не помічається;

- коли бажання інших не вважаються цінними та відкидаються.

Завданням кожного християнина є:

«бо коли живете за тілом, то маєте вмерти, а коли духом умертвляєте тілесні вчинки, то будете жити» Римлнам 8:13  

«Бо ввесь Закон в однім слові міститься: Люби свого ближнього, як самого себе! Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили ви один одного! І кажу: ходіть за духом, і не вчините пожадливости тіла, бо тіло бажає противного духові, а дух противного тілу, і супротивні вони один одному, щоб ви чинили не те, чого хочете.» Галатів 5:14-17

«Благаємо ж, браття, ми вас, шануйте тих, що працюють між вами, і в вас старшинують у Господі, і навчають вас вони, і в великій любові їх майте за їхню працю. Між собою заховуйте мир! Благаємо ж, браття, ми вас: напоумляйте непорядних, потішайте малодушних, підтримуйте слабих, усім довготерпіть! Глядіть, щоб ніхто нікому не віддавав злом за зло, але завжди дбайте про добро один для одного й для всіх 1Солунян 5:12-15

Співом служив центральний хор УЦХВЄ м. Івано-Франківська та підліткові групи «Пункт призначення», «Покірні серця».

Пресвітер Величко Юрій наголосив на збагаченні нашого життя через Боже слово.

«Чи не знаєте ви, що ви Божий храм, і Дух Божий у вас пробуває? Як хто нівечить Божого храма, того знівечить Бог, бо храм Божий святий, а храм той то ви!» 1 Коринтян 3:16-17