Новини

Відбувся перший європейський форум служителів

25-26 жовтня 2019 р. в м. Нідді, Німеччина, на базі християнської місії милосердя «Неемія» проходив перший Форум євангельських служителів країн Європи та Англії.
130 делегатів та гостей форуму представляли 19 країн, у тому числі ОАЕ та Кенію.

Розпочав захід словами привітання та інформацією про цілі і перпективи зібрання служителів єпископ Юрій Веремій, відповідальний за працю церков ХВЄ в країнах Європи та Англії. Молитву благословення звершив керівник місії «Неемія» Едуард Шмідт.
Йоганнес Юстус, єпископ Союзу євангельських церков Німеччини, своє палке звернення до делегатів завершив такою ж палкою молитвою.
Нікого не залишив байдужим семінар «Сила церкви – в єдності духа і союзі миру» єпископа Сергія Линника, Санкт-Петербург, Росія.
Співпрацівник місії «Неемія» пастор Симон Бошман завершив перший день роботи форуму словом на основі тексту з Книги Неемії – про важливість вміння говорити те, що люди готові почути, і робити те, що робити треба.

Увечері того ж дня відбулося робоче засідання організаторів форуму і керівників делегацій, у якому брали участь 35 братів. Зустріч розпочав єпископ Юрій Веремій, котрий у своїй промові відзначив, що через постійні міграційні процеси, кількість слов'ян у Європі постійно збільшується, а це у свою чергу відкриває нові можливості для проповіді Євангеліє, а також покладає на нас відповідальність за служіння тим братам та сестрам з наших церков, котрі також переїхали до Європи на постійне місце проживання чи роботу. Він також зазначив, що на сьогоднішній день уже відкрито багато церков у різних країнах, та проте об'єднавшись ми зможемо бути ще більш плідними та ефективними на Ниві Господній.
Учасники робочого засідання ділились різними ідеями та баченням того, у який спосіб, та у якому форматі можна було б продовжувати співпрацю євангельських церков у Європі та Англії, та зрештою і не тільки тут, оскільки на зустрічі були представники з ОАЕ та Америки а також з Кенії. Не дивлячись на різноманіття думок, та ідей, атмосфера зустрічі була дружньою та всі були єдині в питанні необхідності проведення таких форумів. Хтось із присутніх навіть сказав:"чому так пізно, ми вже довно чекали на чось подібне..."
Підсумовуючи засідання єпископ Славік Радчук, який був модератором зустрічі, дав дві пропозиції. Перше, щоб вибрати єпископа Юрія Веремія відповідальним за координацію зустрічей та робочих нарад для напрацювання дорожньої карти для подальшої співпраці. Друге, щоб сформувати робочу групу, з представників різних країн, які б могли попрацювати над конкретними питаннями та пропозиціями, що були озвучені сьогодні. І одне, і друге було підтримано братами, за що завершили молитву перед Господом.
Наступний день розпочався зі слова старшого єпископа РЦХВЄ Едуарда Грабовенка. Власне свідчення промовець поєднав із закликом до місіонерської праці.
Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко виголосив семінар на тему «Братство у світлі Божого Слова». Ще один семінар – «Виклики сучасності для віруючих в Європі та Англії і відповіді на них» виголосив Олександр Дем’яненко, пастор з Варшави.

А міжнародний євангеліст С. Радчук звернувся до присутніх словами Священного Писання: «Нарешті ж будьте всі однодумні, спочутливі, братолюбні, милосердні, покірливі» (1 Петр. 3:8).
Під час роботи форуму короткими свідченнями про милості Божі у місіонерській праці ділилися Василь Дерун (Швеція), Ярослав Демко (Іспанія), Борис Сафанюк (ОАЕ), Владислав Гречман (Німеччина), Іван Іванцюк (США), Віталій Джиздан (Італія), Євген Якушев (Англія), Микола Синюк, Віктор Вознюк (Україна), Костянтин Кучерян (Бельгія), Юрій Брунер (Німеччина) та інші.
У прославленні Господа учасників форуму вело подружжя Леоніда та Ліни Демчуків з Чехії.
Єпископ Юрій Веремій завершив дводенний форум презентацією стратегічного бачення, підготовленою напередодні на робочому засіданні.
Підсумовуючи роботу форуму, можна сказати: цією справді історичною подією розпочалася ще одна сторінка євангельської праці. Попереду – безкраї ниви. Грядуть жнива!

Європейський форум служителів - 1 частина